Práce s metaforami v koučování

Občas se nám, koučům, při práci s klienty stává, že jakkoli se společně snažíme, přijít na řešení některých témat racionálně, rozumově, zkrátka „přijít tomu na kloub“, narážíme na opakované „…já už opravdu nevím. Vážně chci být asertivnější – umět některý lidem s větší jistotou říci „Ne“, zastavit kolegu, který jede, jako parní válec, umět ovládnout své emoce dříve než bouchnou saze…“ a právě takové momenty, kdy klienti používají více svou pravou, kreativní mozkovou hemisféru pro dokreslení podobného popisu a méně tu levou, racionální, mohou být úžasně zajímavým cenným a mnohdy zábavným momentem pro další posun. Metafory nepřicházejí náhodou a mají veliké kouzlo, moudrost a potenciál.

„Metafora vytáhne vnitřní svět klienta.“

Další hodnocení workshopu účastníky naleznete zde...

Termín:16.10. - 17.10.2024
Místo konání:Eschola, Spartakovců 6014/3, Ostrava - Poruba
Lektor:

Adam Wojtovič

Jan Katolický 

Kód kurzu:24-PM-1
Přínos:
  • na reálných příkladech z praxe si ukážeme, jak  efektivně využívat síly a energie metafor v koučování
  • vyzkoušíme si, jaký rozdíl je v tom, když s metaforou do rozhovoru přichází klient a jak ji užitečně můžeme nabídnout my
  • naučíte se jak dostat metaforu "do hry" a zapojit ji do rozhovoru ve prospěch práce s klientem
  • získáte další užitečný nástroj do svého koučovacího portfolia
  • načerpáte inspiraci od svých kolegů během intenzívní práce ve dvoujicích a skupinkách
Skupina:

Předpokladem účasti v semináři je absolvování základního koučovacího výcviku s minimálním rozsahem 60 hodin a více. Délka aktivní praxe není až tak podstatná a kurz si užijí jak ti z Vás, kteří pracují s klienty denně, tak Ti, kdo se svou praxí teprve začínají, případně hledají odvahu se do ní pustit. 

Rozsah:

Celkový rozsah programu je 8 hodin rozložených v čase 9:00 - 17:00 v našich prostorách v Ostravě-Porubě na ul. Spartakovců 6014/3.

Cena za kurz: 6.292,-Kč (5.200,-Kč bez DPH)

Kontakt

Napište nám


Přihlášení do databáze